MARMARİS TURİZMİ KASIM’DA DA DEVAM EDECEK - Marmaris BültenMarmaris Bülten

2 Temmuz 2022 - 07:39

MARMARİS TURİZMİ KASIM’DA DA DEVAM EDECEK

   Coronavirüs Salgınına rağmen, yapılan çalışmalar sonuç verdi ve 1 -15 Kasım tarihleri arasında İngiltere, İskoçya ve Kuzey İrlanda’nın 9 şehrinden Dalaman’a  31 uçuş planlandı.

MARMARİS TURİZMİ KASIM’DA DA DEVAM EDECEK
Son Güncelleme :

28 Eylül 2020 - 22:50

52 views

MARMARİS TURİZMİ KASIM’DA DA DEVAM EDECEK
Coronavirüs Salgınına rağmen, yapılan çalışmalar sonuç verdi ve 1 -15 Kasım tarihleri arasında İngiltere, İskoçya ve Kuzey İrlanda’nın 9 şehrinden Dalaman’a  31 uçuş planlandı.
                Belfast, Birmingham, East Midlands, Edinburgh, Glasgow, Leeds, Londra, Manchester ve Newcastle şehirlerinden Dalaman’a düzenlenen uçuşların devam edebilmesi ve Marmaris’teki gezi, kültür, gastronomi ve alışveriş aktivitelerinin öne çıkarılması için Jet2 firması iş birliğinde tanıtım çalışmalarına devam edilecek.
Fotograf: Ata SEVGİ
Marmaris Ticaret Odası’ndan verilen bilgiye göre; Marmaris Belediyesi, Marmaris Ticaret Odası (MTO) ve YDA Dalaman Havalimanı iş birliğinde, İngiltere’nin en büyük tur operatörlerinden Jet2 firması ile yapılan görüşmeler sonucunda, Marmaris’te turizm sezonunu uzatma ve Dalaman’a ek seferler düzenlenmesi için tanıtım ve pazarlama çalışmaları yapılması konusunda anlaşmaya varıldı.
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve MTO Başkanı S. Mutlu Ayhan, YDA Dalaman Havalimanı İşletmesi Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç’in iş birliğinde, 1 – 15 Kasım tarihleri arasında İngiltere, İskoçya ve Kuzey İrlanda’nın 9 şehrinden 31 uçuş planlandı. Belfast, Birmingham, East Midlands, Edinburgh, Glasgow, Leeds, Londra, Manchester ve Newcastle şehirlerinden Dalaman’a düzenlenen uçuşların devam edebilmesi ve Marmaris’teki gezi, kültür, gastronomi ve alışveriş aktivitelerinin öne çıkarılması için Jet2 firması iş birliğinde tanıtım çalışmaları yapılmasına karar verildi.

                Proje ortaklarından MTO Başkanı S. MutluAyhan yaptığı açıklamada; ”Türkiye’nin pandemi süresince pek çok Avrupa ülkesine göre daha başarılı çalışmalar yapması ve pandemi ile mücadelede elde edilen sonuçlar elimizi güçlendiriyor. Sadece konaklama sektörü değil, turizm yavaşlayınca perakendesinden tedarikçisine, imalatçısından hizmet sektörüne kadar pek çok işletme zarar gördü. 15 Temmuz itibariyle İngiltere uçuşlarının başlaması yüzümüzü biraz güldürdü ama maalesef yeterli değil. Geçtiğimiz yıl Belediyemizin öncülüğünde İngiltere’de tur operatörlerinin temsilcileriyle Mart ve Kasım aylarında Dalaman’a düzenlenen charter uçuşlarının artırılması konusunda görüşmeler yapılmıştı. Marmaris’in tatil için ilkbahar ve sonbaharda da iklimiyle, doğasıyla, aktivite ve sağlık seçenekleriyle rakiplerinden üstün olduğunu ortaya koyan bir sunum yapmıştık. Bu görüşmeler sonucunda YDA Dalaman Havalimanın desteği ile nihayet önemli bir iş birliğinde anlaştık. İngiltere’nin 9 şehrinde Marmaris tanıtımının yapılması ve tatil tercihinde öne çıkması için tanıtım çalışmaları yapılmasına karşılıklı olarak karar verildi. Bunun sonucunda şimdilik Kasım’ın 15’ine kadar ilçemizde İngiliz turistleri görmeyi bekliyoruz. Yapacağımız çalışma neticesinde talebin artması ile birlikte uçuş sayısını arttırmayı, süreyi uzatmayı ve diğer operatörlerin de sürece dahil olmasını bekliyoruz.
En önemli pazarımız olan İngiltere, her geçen gün yeni bir ülkeye veya destinasyona uçuş yasağı getiriyor. Ülke çapında olduğu kadar yerel bazda da vaka sayılarını takip ediyorlar. En önemli avantajımız şu ana kadar olan vaka sayılarının rakiplerimizden çok daha az olması. Tüm işletmelerimizin belirlenen pandemi kurallarına uygun şekilde hareket etmeye devam ediyor olması çok önemli..” dedi.
MARMARİS’İN UMUTSUZLUĞA KAPILMA ŞANSI YOK

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay  da, Coronavirüs Salgınının  ülkelerin turizm faaliyetlerini doğrudan olumsuz etkilediğine dikkat çekerek; “Salgın tüm dünyadaki otel doluluk oranlarını ciddi ölçüde aşağı çekti. Ancak bizim yerel yönetim olarak umutsuzluğa kapılma gibi bir şansımız yoktu. Normalleşme süreci ve uçuşların tekrar başlamasıyla özellikle İngiltere pazarında bir hareketlilik yaşandı. Bugün baktığımızda Ekim ayına yaklaştık, ama otel doluluk oranları gayet iyi. Kasım ayını hedef alan bu projeyle de bu doluluğun süreceğini düşünüyoruz. Geçtiğimiz aylarda İngiltere’de tur operatörlerinin temsilcileriyle Dalaman’a düzenlenen charter uçuşlarının artırılması konusunda görüşmeler yapmıştık. Bu görüşmelerin böyle bir dönemde meyve vermesi ve Jet2 Firmasının ek sefer koyma kararı bizler için çok sevindirici bir gelişme. İngiltere’nin en büyük tur operatörlerinden biri olan Jet2 firması bölgemiz için turizmin önemli aktörlerinden biri. Bu yüzden de bu iş birliğini ayrıca çok önemsiyoruz. Sezonun uzaması yıllardır her turizmcinin dile getirdiği bir temennidir. Üstelik bunu da olağanüstü bir dönemde başarmış olmak bizim için ayrıca gurur verici bir gelişme.” dedi.   Ata SEVGİ AjansCANKA

MARMARİS’İN PANDEMİDEKİ BAŞARISININ NEDENİ NEDİR?
ANKET – Oy Kullanmak İçin Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Anket/marmaris_coronavirus_tedbirleri_anketi_basari_kimin/

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.