MARMARİS’TE AK PARTİ CHP İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR! - Marmaris BültenMarmaris Bülten

23 Mayıs 2022 - 05:59

MARMARİS’TE AK PARTİ CHP İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR!

Memleket Partisi Marmaris İlçe Başkanı Serdar Karaağaç: “Serdar Karaağaç:” 20 yıldır AKP ülke genelinde, devletin sürdürülebilir bildiğimiz bu devlet geleneğiyle kavgası vardı. Bunu darmadağın edip valileri kaymakamları oyun dışı bırakıp bir tek parti yönetim sistemini oturtmak için uğraşıp duruyor. İşin hazin tarafı ana muhalefet partisinin ilçe başkanı da bunu kabullenmiş şekilde merkezi hükümetin il başkanından destek rica ediyor.”

MARMARİS’TE AK PARTİ CHP İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR!
Son Güncelleme :

13 Nisan 2022 - 13:57

192 views

MARMARİS’TE AK PARTİ CHP İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR!
Memleket Partisi Marmaris İlçe Başkanı Serdar Karaağaç: “Serdar Karaağaç:” 20 yıldır AKP ülke genelinde, devletin sürdürülebilir bildiğimiz bu devlet geleneğiyle kavgası vardı. Bunu darmadağın edip valileri kaymakamları oyun dışı bırakıp bir tek parti yönetim sistemini oturtmak için uğraşıp duruyor. İşin hazin tarafı ana muhalefet partisinin ilçe başkanı da bunu kabullenmiş şekilde merkezi hükümetin il başkanından destek rica ediyor.”

HABERİN VİDEOSU

Memleket Partisi Marmaris İlçe başkanı Serdar Karaağaç basın toplantısında yaptığı açıklamada; özellikle Marmaris’te  AK parti ve CHP arasında adı konulmamış bir işbirliği olduğunu iddia etti.
Başkan Karaağaç açıklamasında; “Geçtiğimiz iki haftada iktidar partisi AKP’nin il ve ilçe başkanları, yerel iktidar CHP’nin milletvekili, belediye başkanı ve ilçe başkanı çeşitli açıklamalarda bulundular. Gördük ki önemli hiçbir konudan bahsetmediler, her iki partide havanda su dövdüler.

CHP Muğla Milletvekili Sayın Suat Özcan da yaptığı açıklamalarda; Muğla ve çevresindeki çevre talanı ve rant devşirimi konusunda o kadar güzel sözler sarf etti ki, ben buradan kendisine gerçekten teşekkür etmek istiyorum. Ancak bu talan ve rant devşirmelerinin yapıldığı yapılara ruhsat veren belediyelerin kendi partisine ait olduğunu unuttu sanırım. Çünkü adı geçen bu yapılaşmalar bildiğiniz gibi Marmaris Milas ve Menteşe de yapılıyor ve bunlara yapı ruhsatı veren belediyelerin tamamı da CHP’li belediyeler. Ben kendisini sorumlu ve yetkili bir CHP’li vekil olarak göreve davet ediyorum. Bu belediyeler hakkında parti içi demokrasinin işletilmesi ve disiplin kurullarının çalıştırılmasını kendisinden talep ediyorum.
                Marmaris yaşayanlarının gerçek sorunları nelerdir? En önemli sorunu, konut ve imar planı eksikliğinden kaynaklanır. Konut sorunu vardır Marmaris’te. İkinci olarak ucuz ve güvenilir gıdaya ulaşım, üçüncü olarak sağlığa erişim, dördüncü olarak enerji pahalılığının Marmaris  özeline yansımaları vardır. Beşinci olarak eğitim, altıncı olarak yaşanabilir temiz çevre sorunumuz vardır. Yetki sahibi partilere soralım:
                Bildiğiniz gibi Pandemi ve savaş yüzünden kentimize olan ilgi arttı. Bütün konutların kentimizin değeri yükseldi. Konut fiytları arttı kiralar daarettı. Ama turizmle geçinen bir kent olmamız nedeniyle burada çalışanların neredeyse tamamı hizmet sektöründedir. Gelir seviyeleri orta gelir ve altında olanlardır. Dar gelirli vatandaşlarımızın bu kira sorunu acilen çözülmelidir. Aslında biz yıllardır Marmaris ve çevresinde yıllardır düzgün bir planlama, planlı yapılaşma yapılmamış. Hep kaçak yapılmış sonra aflarla kaçaklar legal hale gelmiş. Oysa ki topyekün ortak bir şekilde geliştirilecek imar planı çözümü ile bütün konut sorunları da çözülür, Marmaris daha da değerlenir. AKP ye soralım. 20 yıldır iktidardasınız, 20 yıldırda milletvekiliniz var. Neden bu özel coğrafyaya özel bir şehir planı yapmadınız? Neden genel bütçeden yeterli kaynak aktarmadınız su kanalizasyon problemini çözmediniz? Bir gecede Okluk sarayı için imar değişikliğini yapabilen iktidar, neden 20 yıldır Marmaris ve çevresi Bozburun yarımadası Datça’ya kadar köylerimize bir imar planı getirememiştir?
PEKİ SADECE AKP Mİ SUÇLU, CHP DE SUÇLU!..

Sekiz yıldır büyükşehiri siz yönetiyorsunuz. Aynı soruyu size de soruyorum: neden Marmaris gibi özel bir coğrafyaya özel bir şehir planlaması yaptırmadınız?
BEDAVAYA BARAJ VERDİK SUYU PAHALI KULLANIYORUZ

                Marmaris’te baraj olmasaydı su sıkıntısı olacaktı. Marmaris’ten bütün parayı götürüyorsunuz.  Osman Gürün ün bilmediği atladığı husus; biz ona sadece borç devretmedik, aynı zamanda bu barajın mülkiyetini de devrettik. Bedavaya baraj sahibi oldu. Acaba bu paraya kendisi bu barajı yapabilecek miydi?
AKP il başkanımız geçenlerde arıcılara bir müjde verdi, neydi müjde? Arıcılara şeker için 400 kamyon şeker sağladığı. Madem şekerde sıkıntı yok sayın Kadem Mete, o zaman niye bakanla görüştünüz, aracılık yaptınız da bizim arıcılarımıza 400 kamyon şeker getirdiğinizle övünüyorsunuz? Bizim arıcılarımız zaten kendi kooperatifleri birlikleri aracılığıyla bu şekerlere ucuz fiyatla ulaşabiliyorlar ki. Eğer şekerde sıkıntı yoksa sizin araya girmenize gerek yokmuş aslında. CHP ye de sözümüz var  lütfen kooperatiflerimizi destekleyin, sahip olduğunuz tarlaları ekim garantisiyle bedelsiz verin, biz de Marmaris’te ucuz gıdaya erişelim.
MARMARİS VE MUĞLA DA SAĞLIK BİTMİŞ DURUMDA
Devlet hastanesinde uzman hekim kalmadı. Doktorlar istifa edip özel sektöre geçiyorlar. Kısacası doktor yok, ilaç medikal malzeme yok, randevu yok.
Enerji pahalılığı; Marmaris için özel bir konu. Marmaris doğal gaz ve kömür gibi ucuz ısınma kullanamıyor.mecburen elektrikle ısınıyoruz. Marmaris için elektriğin daha uygun bir tarifeyle verilmesiyle ilgili bir girişiminiz var mı?  Örneğin güneş enerjisini teşvik etmeyi düşünüyor musunuz, hiç olmazsa Marmaris in kendi enerjisini üretmesiyle ilgili bir planınız var mı?
Üç okul müjdesi. 
Üç okuldan birisi İmam hatip lisesi olacakmış, mevcut İmama hatip lisesi kontenjanı bile dolmamışken?.. Üç okuldan birisi teknik lise birisi de Fen Lisesi. Hangi okulun daha çok bütçeye ihtiyacı var? Marmaris’te yaklaşık 2000 gencimiz yüksekokullarda öğrenim görmektedir. Bunu her iki partiye de sormak istiyorum. AKP, gençlik spor bakanlığı bütçesinden yurt yaptırabilir. Aynı şekilde CHP ye de seslenmek istiyorum. Göreve geldiklerinde bir yurt yapmaya başlamışlardı ama teknik aksaklıkla Halk AŞ ye devrettiler. Hem de korkunç bir bütçeye sahip Halk A.Ş. neden öğrencilerimiz için ucuz barınma imkanı sağlamaz?
                Hafriyat kamyonları İçmeler de terör yaratıyorlar. Asparan’daki dereleri doldurmaya başladılar. Belediye başkanlığı hakkında suç duyuruları da var. Neden durdurmuyor bir şey yapmak istemiyor musunuz? AKP ye de aynı şeyi soruyorum. Neden bir şey yapmıyorsunuz, ne yaptınız anlaştınız mı, neden sesiniz çıkmıyor?” dedi. AjansCANKA

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.